O nás

V názvu klubu by si mohl leckdo vybavit bandu brazilských muchachos, ale Rio vychází ze zažitého pojmenování pro město Žamberk „Rio de Jambeiro“. Historie klubu se psala již dříve, ale 2.8. 1997 se rozhodlo o konání první společné motorkářské akce. A tak navzdory špatnému počasí a nulové zkušenosti s konáním čehokoliv proběhl již necelý měsíc na to, tedy 22.-24. 8 1997, I. motosraz Pastviny. Tehdy šlo spíše o setkání asi 200 nejotrlejších přátel jedné stopy z okolí, motorek samotných mnoho nepřijelo. Celá party proběhla na nevelkém place hospody „U vleku“ ve znamení deště a bláta, nicméně jsme díky této akci nabyli cenných zkušeností do budoucích ročníků.

O rok později se sraz konal již v areálu autokempu Nova a tentokrát to vypadalo o poznání lépe. Přijelo za námi 180 motorek a dle reakcí účastníků se ukázalo, že pořádání motosrazu Pasviny má slušnou šanci přežít. Dnes máme za sebou více jak 15 ročníků s rok od roku větší účastí, díky Vám co k nám jezdíte a díky mnoha přátelům, kteří s námi chtějí každý rok posunout sraz v Pastvinách dále. Za těch více jak 15 let se také ukázalo, že počasí není tím nejdůležitějším, aby se tento malý motoristický svátek povedlo zorganizovat. Důkazem tohoto byla i skutečnost, že v letech 2008 – 2009 musel být sraz přestěhován a nesl jméno Ráj.

Od roku 2010 je sraz opět pořádán v Pastvinách a navazuje důstojně na předchozí ročníky. Ve zbytku sezóny jezdíme i my na srazy, hoblovat zatáčky nebo fandit na závody, přicházíme o body, kroutíme hlavou nad uměním některých plechovkářů a vůbec si vychutnáváme „dokonalý“ povrch domácích asfaltek.

Live to Ride, Ride to live!

Členy Riobikers jsou :

Radek Faltus, Karel Janecký, Richard Žaluda, Petr Holubář, Pavel Hernych, Martin Mikyska, Milan Vyčítal, Michal Grund, Luboš Hnátnický, Marek Šafář